Japoński styl uliczny

Dziś zabieram Was na ulice japońskich miast, abyście zapoznali się z ulicznym stylem Japończyków. Od razu dodam, że znawczynią panujących trendów w modzie, to ja zdecydowanie nie jestem. Zresztą moje aktualne ciuchy balansują na pograniczu „Czy już wyrzucić, czy może jeszcze raz ubrać?”.

Jednak moda uliczna Japonii ma coś charakterystycznego w sobie, że ciężko przejść obok niej obojętnie. Żałuję tylko, że nie wszystkie kreacje mogliśmy uchwycić na zdjęciach. Japończycy mają swój niepowtarzalny styl, który wyróżnia się wśród innych kultur. Jest on raczej swobodny i wygodny. Uwielbiają wszelkiego rodzaju nakrycia głowy, takie jak czapki czy kapelusze. Nieodłącznie towarzyszą im również paski i prążki. Panie natomiast uwielbiają buty na koturnach. Przeważnie sandały do których obowiązkowo zakładają skarpetki. Luźne koszule i długie spódnice, to coś w czym kobiety czują się bardzo wygodnie.

Odmiennym tematem są liczne subkultury młodzieżowe, które często można spotkać wieczorami na ulicach większych miast. Dzieci obowiązkowo w jednakowych mundurkach. A do tego wszystkiego od czasu do czasu ktoś ubrany w tradycyjne kimono. Taka mieszanka tylko w Japonii.

Zatem, gdy będziecie kiedyś w Japonii zwyczajnie zatrzymajcie się w jakimś mieście i tak po prostu poobserwujcie ludzi, ich ubiór i zachowanie. Dziś taki króciutki wpis i kilka zdjęć w galerii poniżej.


PODOBAŁ SIĘ TOBIE TEN WPIS?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach związanych z naszymi podróżami. Nie ujawnimy nikomu Twojego adresu!

Ania

Czerpie z życia pełnymi garściami, świat poznaje wielkimi krokami. Rowerem odkrywa światy nieznane, czasami mąż ma z nią „przechlapane”…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.