Jedyna na świecie

Zrobi dla Ciebie wszystko, zawsze się o Ciebie troszczy, podnosi na duchu, podaje rękę gdy upadasz. Jest z Tobą od pierwszych chwil Twojego życia. Uczy pierwszych słów, pierwszych kroków, cierpliwie wstaje każdej nocy, gdy tylko zapłaczesz. Potem jest przy Tobie w chwilach trudnych i tych radosnych. Zawsze służy radą i wskazuje drogę. I choćbyś zbłądził, ona i tak widzi w Tobie dobro. To do niej zawsze możesz wrócić, choćbyś był na drugim końcu świata, ona czeka na Ciebie i kocha Cię, tak prawdziwie, jak tylko matka potrafi.

Tyle ich jest na świecie. Różni je kolor skóry, język, obyczaje, czy też kraj w którym żyją. Łączy je za to jedno, troska o swoje dzieci. Dzień Matki to chyba jedno z najcieplejsze ze świąt w całym roku. Tradycja świętowania Dnia Matki wywodzi się ze starożytnej kultury Greków i Rzymian. Czcili oni matki-boginie, odpowiedzialne za plony i urodzaje. W Polsce święto po raz pierwszy obchodzono w Krakowie, w 1914 roku. Dzień Matki obchodzony jest obecnie w 40 krajach na świecie. Termin obchodów jest bardzo różny, zaczynając od drugiej niedzieli lutego, kiedy to świętują Dzień Matki Norwegowie, aż do 22 grudnia, który jest Dniem Matki w Indonezji. Jednak najwięcej państw oficjalny Dzień Matki obchodzi w maju. Jest chyba jakaś magia tego miesiąca, którą można dostrzec nie tylko w Europie. Najwięcej państw obchodzi Dzień Matki w drugą niedzielę maja i są to kraje rozrzucone po całym globie: USA, Australia, Kuba, Hongkong, Indie, Filipiny czy też Peru. Natomiast my Polacy świętujemy Dzień Matki, jako jedyni 26 maja, czyli dziś.

Wszystkim Matkom, tym młodym i tym starszym, życzymy, by miały w sobie dość siły i miłości dla swych dzieci. Dziękujemy też, że jako pierwsze na świecie pokochały nas, nawet nas jeszcze nie znając.

I ja zwracam się w tym szczególnym dniu do mojej mamy, by powiedzieć, że dziś jest Twój wielki dzień! Mamo, dziś jest Twoje święto. I choć jestem na drugim końcu świata pamiętam o Tobie, bo strasznie Cię kocham i tęsknię za Tobą.

 


 

PODOBAŁ SIĘ TOBIE TEN WPIS?

Jeśli tak, to zarejestruj się aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach związanych z naszymi podróżami. Nie ujawnimy nikomu Twojego adresu!

Ania

Czerpie z życia pełnymi garściami, świat poznaje wielkimi krokami. Rowerem odkrywa światy nieznane, czasami mąż ma z nią „przechlapane”…

12 myśli na temat “Jedyna na świecie

    1. Z okazji Twojego pierwszego Dnia Matki życzymy Ci dużo sił i wielu spokojnie przespanych nocy. My również pozdrawiamy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.